هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع) اداره آموزش و پرورش منطقه 7 تهران

      

   

هنرستان باقرالعلوم با هدف ایجاد زمینه برای شکوفایی استعداد های دانش آموزان، ایجاد محیطی تربیتی و مناسب رشد و بالندگی، ازبین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی، ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم، احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان و... تاسیس گردید.

 

       

   

اولین جلسه آموزش خانواده

اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع کنترل خشم والدین روز یکشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۶ در سالن هنرستان برگزار میگردد.

حضور متعهدانه شما اولیاء عزیز باعث ارتقا و اثر بخشی بیشتر جلسات و بالا رفتن تعامل مدرسه و خانواده می باشد.

مدرس این جلسه جناب آقای دکتر اسماعیلی می باشد.

باتشکر شورای برنامه ریزی هنرستان فنی و حرفه ای باقرالعلوم(ع)

جلسه گروه حسابداری شهر تهران

 جلسه گروه حسابداری شهر تهران در روز پنج شنبه مورخ 1398/9/14 در هنرستان فنی و حرفه ای باقرالعلوم(ع) برگزارشد.

در این جلسه جناب آقای نوروزپور و اعضای تیم های دانوپ و کارومد فعالیت های هنرستان را برای حضار در جلسه شرح دادند و مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

ادامه مطلب...

دریافت کارنامه پودمان اول

سلام و عرض ادب خدمت اولیاء محترم 

به استحضار می رساند ، برنامه جلسه رو در رو با دبیران ، کادر اجرایی و توضیع کارنامه پودمان اول براساس جدول زمان بندی برای تمام کلاس ها انجام می پذیرد.

یکشنبه 10 آذرماه کلاس های 301-302-305-306

دوشنبه 11 آذر ماه کلاس های 105-205

سه شنبه 12 آذر ماه کلاس های 201-202

چهارشنبه 13 آذر ماه کلاس های 101-102

لازم به ذکراست سات برگزاری جلسات 9:40 الی 10:40 می باشد.

حضور متعهدانه و به موقع شما اولیاء گرامی باعث بهبود فرآیند آموزشی خواهد شد.

با سپاس و امتنان _ شورای برنامه ریزی هنرستان باقرالعلوم (ع)

اطلاعیه نظرسنجی

اطلاعیه شرکت در نظرسنجی هنرجویان آذرماه 

باسلام ، فعالیت های آموزشی تربیتی هنرستان باید منجر به اعتلاء در فرهنگ و تربیت و آموزش شما هنرجویان عزیز شود ، لذا ضروری است که در سطح فعالیت های در سطح فعالیت های آموزشی و تربیتی هنرستان هر چند گاهی بازنگری صورت پذیرد ؛ تا ضمن بازنگری درفعالیت ها و شناسایی کاستیهای موجود به رفع آنها اقدام و در جهت شکوفایی و تقویت برنامه های اتی موثر قدم برداریم. لذا خواهشمند است پیرامون مسائل هنرستان در سال تحصیلی جاری بین هنرجویان ما وجود دارد لذا بر آن شدیم تا با تهیه چند پرسش نقطه نظرهای شما عزیزان را جویا شویم.

تغییر فوق برنامه

سلام علیکم 

تغییری در کلاس فوق برنامه کلاس های 201 و 202 ایجاد گردیده که بدین شرح است :

کلاس اموزش ریاضی بجای کلاس شبکه در برنامه قرار گرفت .

شورای برنامه ریزی هنرستان فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع)

    

هنرستان ها زمینه مناسبی برای فرهنگ سازی تفکر کارافرینی در کشور است که در همین راستا توجه به رشته های فنی وحرفه ای جهت مهارت آموزی دانش آموزان از سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

رئیس اداره فنی حرفه ای و آموزش های مهارتی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اشتغال جوانان مهم ترین دغدغه مسئولان کشور در شرایط کنونی است گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته زمنیه اشتغال زایی و کارآفرینی در رشته های فنی و حرفه ای بیش از رشته های نظری است.

   

    

آئین نامه آموزشی و شرایط فارغ التحصیلی هنرجویان

 

قبولی در پایه دوم

1 -  دانش آموزان پایه دوم مردودی ندارند . و چنانچه در درس یا دروسی نمره سالانه کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) کسب نمایند می توانند در امتحانات شهریور ماه شرکت کنند تا نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند. اما در هر حال به پایه سوم راه می یابند.

2 -  چنانچه دانش آموزان پایه دوم پس از امتحانات شهریور ماه موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی در درس یا دروسی نگردد، می بایستی دروس سال سوم را انتخاب نماید ( به سال سوم وارد شده ) و در تابستان و دی ماه  سال سوم دروس باقیمانده از پایه دوم را انتخاب واحد نموده و بگذراند

 

قبولی در درسهای غیر نهایی سال سوم

1 -  پس از برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم (خرداد) زمانی  هنرجو در هر یک از درس های غیر نهایی قبول شناخته می شود که نمره سالانه وی در هر درس کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) آن درس نباشد .

2 -  دانش آموزی که پس  از  امتحانات  نوبت  دوم شرایط قبولی را در درس یا درس هاییرا  احراز نکند و یا  درسهایی  از  سا لهای  قبل  وی  باقیماند ه باشد می تواند در امتحانات همان دروس در شهریور و یا دی ماه شرکت کند و نمره قبولی را دریافت کند .